Do nového roka 2021 s novými projektmi

Vlaňajšia jeseň priniesla do SOŠ techniky a služieb, Pod amfiteátrom 7 v Leviciach aj svetlé chvíle – škole sa podarilo získať granty na viaceré projekty vo výzvach rôznych nadácií.

Nadácia Volkswagen Slovakia podporila zámer dotvoriť auto na diaľkové ovládanie s modifikáciami. Grant sa využije na doplnenie ďalších modulov ako sú ultrazvukový senzor na identifikovanie vzdialenosti prekážky, bluetooth na ovládanie auta, automatické zapínanie svetiel, nabíjanie auta cez USB, čím sa zatraktívni praktické vyučovanie pre žiakov technických odborov.

Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska finančne podporili športový projekt Kamenárina sa hýbe. Grant pomôže v budovaní fitparku v areáli školy a nákupe outdoorových fitness strojov pre cvičenie s vlastnou váhou, čím sa podporia u mládeže bezpečné pohybové aktivity na čerstvom vzduchu a radosť z vlastného výkonu. Fitpark bude prístupný na športovanie aj ďalším návštevníkom školy.

Prostredníctvom grantu z Nadácie Orange absolvuje 6 pedagógov vzdelávací kurz v oblasti programovania a obsluhy PLC Siemens S7 v rozsahu 40h. Vytvoria nové študijné materiály pre vyučovanie PLC systémov a budú ich implementovať do odborného výcviku v 3. a 4. ročníku  v odbore technik informačných a telekomunikačných technológií. Projekt zvýši kvalitu praktického vzdelávania, zlepší digitálnu gramotnosť pedagógov aj žiakov, zlepší kľúčové kompetencie absolventov školy a zvýši ich šance zamestnať sa pri riadení automatizovaných výrobných liniek  v priemyselných parkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *