Metóda CLIL aj u odboru Komerčný pracovník v doprave

Metóda CLIL, tzn. výučba odborného predmetu v CJ, nie je na našej škole ničím novým! Snažíme sa túto efektívnu formu vzdelávania aplikovať i počas online hodín. Žiaci 3. ročníka odboru komerčný pracovník v doprave (logistika a špedícia)  preto absolvovali hodiny Dopravnej geografie spolu s vyučujúcou ANJ, kde sa spoločne formou prezentácie a Youtube videí venovali otázkam ako: Prečo Briti jazdia vľavo? Ako sa staval podmorský tunel medzi Britániou a Francúzskom? Čím je výnimočné londýnske metro? Aké poznáme britské letecké spoločnosti? a mnohým iným zaujímavostiam.

Veríme, že táto forma výučby pomôže našim žiakom získať prepojenie medzi odbornými a všeobecnovzdelávacími predmetmi.

Mgr. K. Martišková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *