Konferencia Cisco Networking Academy programu na Slovensku

2.3.2021 sme sa zúčastnili stretnutia riaditeľov a zástupcov vedenia škôl zapojených do Sieťového akademického programu so zástupcami ASC TUKE, CEELABS, Alef Distribution – generálneho partnera NetAcad a ďalšími partnermi programu na Slovensku. Stretnutie bolo organizované dištančne, prostredníctvom videokonferenčného systému Webex.

Cieľom stretnutia bolo predstaviť školám aktuálne zmeny a novinky v Sieťovom akademickom programe NetAcad, jednotlivé aspekty výuky, prezenčnej ale hlavne dištančnej od začiatkov až po aktuálny stav, funkcie portálu webex, zdieľanie materiálov, prezentácií a videí skupine alebo iba jednotlivcom v skupinách. Odzneli aj informácie o pripravovaných aktivitách programu v najbližších mesiacoch.

Medzi témy, ktoré mohli zaujať zástupcov škôl, patrili aj prezentácie od partnerov programu na Slovensku – Digitálna koalícia a AmCham Slovakia, ktoré úzko súviseli s aktuálnou situáciou. Ďalšou z diskutovaných tém bolo zdieľanie skúseností „mini diskusia“, do ktorej sa zapojili riaditelia a inštruktori využívajúci službu Webex pre školy.

Z radu pripravovaných aktivít programu boli predstavené: súťaž NAG2021, projekt Energeticky Úsporná Škola (EUS), ktorý pripravuje ASC TUKE v spolupráci s firmou CEELABS, a výučba v oblasti IoT. Pán F. Jakab apeloval na učiteľov a prosil o pomoc a podporu pri súťaži IT FITNESS TEST 2021. Ide o 10 ročník, kde si stanovili métu pretestovať čo najviac študentov a dostať sa k číslu 40 tis. účastníkov súťaže. Naša škola každoročne testuje študentov v tejto súťaži, preto sa na tento ročník pripravujeme.

Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *