Medzinárodné online projektové stretnutie očami našich študentov (22.3.-26.3.2021)

Dopoludnia sme sa učili programovať lego robota a zaujímavé veci o 3D tlačiarni. Ukázali nám zaujímavé veci o Lego robotoch, hlavne ako sa dajú využiť a čo sa dá s nimi robiť a aj na akej stránke si to môžeme vyskúšať. V závere stretnutia nám hovorili o 3D tlačiarňach a 3D objektoch a potom aj ukázali ako namodelovať a vytlačiť obal na Arduino. Nakoniec ukázali ako uložiť súbor a ako ho exportovať. Teším sa na ďalšie dni.

Adam Kováč, II.C

Deň sme začali s 3D technológiami – v prezentácii nám ukazovali VR okuliare, 3D okuliare a všetko okolo toho ako to funguje. Druhá prezentácia od pána Zapletala bola o tom, ako správne spraviť prezentáciu. Rôzne typy a triky, aby to všetko bolo vysvetlené. Čoho by sme sa mali držať pri prezentácii, ako hovoriť, aby to bolo zaujímavé a tak ďalej. Prezentácia bola veľmi užitočná a hlavne – veľmi dobrá angličtina.

Adam Vyhlídal, III.C

Prvá prezentácia bola o základoch programovania a aplikácií a využívaní virtuálneho robota, ako pridať modifikácie, senzory, ovládanie, ako naprogramovať robota v JavaScript jazyku a ako s ním spraviť simulácie.  Neskôr vysvetľovali algoritmy, variability, operácie,  syntetické jednotky, štruktúry programovania. Druhá prezentácia bola o 3D tlačiarni a ako 3D modelovať, vysvetľovali používanie na stránke fusion.online.autodesk a vytvorili na nej arduino dosku. Neskôr sa pracovalo v programe Ultimaker Cura, kde sme vytvárali model.

Enriko Gurvai, II.C

Stredajšia hodina na Erazme nebola pre mňa zaujímavá, boli tam témy ohľadom programovania, ako posúvať objekty a trasa určitého objektu – také podobné som robil aj na základnej škole. Potom tam bola prezentácia o tom, ako funguje 3D tlačiareň – podľa mňa super, len tam nebola povedaná dôležitá vec a to je prehrievanie sa. Ale cením si, aký mali pozitívny prístup k tomu prezentujúci.

Filip Ševčík, II.C

Začala by som tým že toto určite bola veľmi dobrá skúsenosť. Uvidím, aký bude deň 3, ale tieto dva boli zatiaľ fajn, tak tretí snáď nesklame. Prvý deň sa mi páčil, bol viac záživný, a celkovo to malo takú inú energiu, keď sa tam striedalo viac ľudí. V druhom dni sa mi páčilo ako natočili videá a ukázali nám v nich svoje učebne, kde sa učilo prakticky, stroje, knižnicu, školskú jedáleň a čo všetko majú v škole – naozaj ukázali, že škola je vhodná na vzdelávanie sa aj na výmenný pobyt. Najviac sa mi páčilo video  o ich meste Boskovice, pekne profesionálne spravené, zaujalo ma a išla by som sa tam pozrieť. Vymysleli to dobre aj s tou anketou, aby dostali naspäť nejaký ten feedback. Určite by to bolo zaujímavejšie, keby sme sa stretli zoči-voči, ale dalo sa to absolvovať aj takto a určite by som sa online stretnutia zúčastnila ešte raz 😊.

Dominika Kuciaková, II.B

Rozprávalo sa o lego robotoch a ich využití. V druhej prednáške prakticky všetko o 3D tlačiarňach a ako ich používať, čo všetko sa tam dá vytlačiť. Celkom dobré prezentácie, dalo sa všeličo z toho zobrať, užitočné informácie.

Daniel Szabó, II.C

Prvá prezentácia bola o programovaní lego robota a animácii s robotom. Ukázali nám senzory na autíčku, ktoré snímali čiary na zemi a auto išlo podľa čiar. Druhá prezentácia bola zameraná na 3D tlačenie, linky na 3D projekty, video o postupe tlačenia. Vyzeralo to veľmi zaujímavo, hneď potom nám ukázali program ako navrhnúť nejaký objekt na tlačenie a ako si vieme napríklad vytlačiť krabicu na Arduino. Nakoniec nás rozdelili do skupín na skúšanie programovania.

V ďalšom dni prezentácia bola o 3D videní a o tom, že nemusíme ísť do kina, aby sme videli 3D. Ďalej nám vysvetľovali stereoskopické videnie, hovorili o priestorovom videní, ukázali hologram, ktorý bol zaujímavý, o virtuálnej realite a nakoniec o 3D kine a aj o tom ako spraviť homemade VR. Po prestávke sme prešli na tému ako správne vytvoriť PC prezentáciu. Bolo to celkom zaujímavé aj užitočné. Ukázali nám rôzne typy prezentácií, v akých bodoch by sa malo postupovať a čo by mali obsahovať. Potom sme pozerali videá na Youtube.

Roland Maczko, III.C

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *