Projekt Krokuj, Slovensko!

Pravidelná chôdza redukuje stres, znižuje hladinu tukov v tele a je vhodnou prevenciou pred ochoreniami srdca a cievneho systému. Projekt Krokuj, Slovensko! odštartoval 24.5.2021 a potrvá najbližších šesť týždňov. Povzbudzuje ľudí na Slovensku, aby si s pomocou „obyčajnej“ chôdze udržiavali dobré zdravie.

Ide o iniciatívu Slovenského olympijského a športového výboru a jeho hlavného partnera – spoločnosti BILLA. Ambasádorkou projektu sa stala Anastasia Kuzminová, bývalá slovenská biatlonistka, ktorej zápal pre pohyb a šport je vzorom pre mnohých Slovákov.

Každý z nás môže urobiť niečo pre svoje telo a stačia mu iba vlastné nohy a pohodlné topánky. Navyše je tu možnosť zapojiť sa do výziev a súťaží, ktoré inšpirujú k pravidelnej chôdzi. Vyhrať môžete športové hodinky, turistickú a fitness obuv, inteligentné fitness náramky či ďalšie hodnotné ceny. Všetko o projekte je dostupné na webe www.krokujslovensko.sk a na https://www.olympic.sk/clanok/k-pravidelnej-chodzi-vyzyva-ludi-projekt-krokuj-slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *