2009 Comenius: Projektové stretnutie Lipsko 26.3.- 28.3.2009

Na projektovom stretnutí v Lipsku (Nemecko) sa stretli študenti z 13 partnerských škôl, z 10 krajín Európy v rámci projektu SENTSUDER – Podpora podnikateľských zručností v školách a trvalo udržateľný rozvoj v EU regiónoch (Comenius).

Stretnutie študentov z Talianska, Nemecka, Španielska, Poľska, Maďarska, Slovenska, Portugalska, Dánska, Litvy a Cypru sa uskutočnilo v priestoroch školy Arwed Rossbach Schule. Téma prezentácií, s ktorými sa predstavili jednotliví účastníci stretnutia, bola „Historické cesty v mojom regióne, v mojej krajine.“ Koordinátorom celého projektu je Stredná odborná škola, Pod amfiteátrom 7 v Leviciach. So svojím projektom „Magna Via – stará poštová cesta“ Slovenskú republiku reprezentovali študenti druhého ročníka študijného odboru pracovník marketingu Simona Pašková, Radoslav Šebo, Martina Gondová a Róbert Lehocký.

Program stretnutia bol bohatý, rozdelený na dva pracovné dni a priestor ostal aj na voľnočasové aktivity. Celý program slávnostne otvoril Mr. Ott, riaditeľ Arwed Rossbach Schule. Počas piatich dní bol pre študentov pripravený v spolupráci s kvalifikovanými sprievodcami bohatý program v centre mesta Lipsko (Leipzig). Nechýbala ani prehliadka najkrajších a najzaujímavejších pamiatok tohto veľkomesta. Za zmienku stojí City Hochhaus, Augustovo námestie (Augustusplatz), pomenované podľa kurfistu Augusta Silného, Pamätník národov, pripomínajúci bitku s Napoleónom, ktorá sa odohrala medzi 16. a 19. októbrom 1813, kostol sv. Mikuláša (Nikolaikirche) – najstarší kostol v Lipsku a kostol sv. Tomáša (Thomaskirche), v ktorom pôsobil slávny hudobný skladateľ Johann Sebastian Bach.

V popoludňajších hodinách druhého pracovného dňa sa študenti aj so svojimi učiteľmi zúčastnili slávnostnej recepcie v priestoroch Novej radnice, kde všetkých účastníkov projektu srdečne privítal viceprimátor mesta Wolfgang Tiefensee. Posledný deň sa niesol v duchu lúčenia. Všetci prítomní si pripili pohárom šumivého vína, naposledy si zamávali, vymenili posledné úsmevy a kontakty.

„Všetci sme sa veľmi tešili na návštevu našej partnerskej školy v Lipsku. Veľké poďakovanie patrí našim kolegom z Arwed Rossbach Schule za prípravu tohto projektového stretnutia. V Lipsku sme sa cítili veľmi dobre, pretože vieme, že tu máme veľa priateľov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *