Expert IT v našej škole

21.1.2022 sa naši tretiaci a maturanti z odboru TITT spolu s vyučujúcimi informatických predmetov zúčastnili prednášky s odborníkom na IT Ing. Ondrejom Mackom, zakladateľom portálu TouchIt.sk. Pán Macko nám porozprával o svojich začiatkoch v IT brandži, rozhodnutí založiť svoj vlastný IT časopis a portál TouchIT.sk. Diskutoval so študentmi o aktuálnych témach, ktoré najviac rezonujú v IT odbore, ako napríklad pomoc moderných technológií v corona dobe, čipová kríza, nositeľná elektronika, skladateľné zariadenia, 5G pripojenie, riadenie dopravy pomocou IT a internet vecí. Najviac zaujala našich študentov časť prednášky o elektromobilite a k tejto téme sa aj najviac pýtali po ukončení prednášky.
Týmto sa chceme ešte raz poďakovať p. Ondrejovi Mackovi za to, že si našiel čas a zavítal do našej školy.

Bc. Koloman Križan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *