Náš tím v projekte „Solve for Tomorrow“

Výzva pre školský rok 2022/2023: Inovácie pre udržateľnú budúcnosť

Ako tím štyroch študentov 3. ročníka študijného odboru technik informačných a telekomunikačných technológií sme sa zapojili do programu „Solve for Tomorrow“ , ktorý je určený pre jednotlivcov a tímy všetkých stredných škôl zo Slovenska a Českej republiky.

Študenti pracujú na nápade, ktorý pomôže komunite v ktorej pôsobia, s návrhom riešenia prostredníctvom technológií, technologických inovácií, softwaru alebo hardwaru.

Našou snahou bolo predstaviť produkt, ktorý bude poháňaný energiou z udržateľných zdrojov s pozitívnym ekologický dopadom na životné prostredie – nabíjacie stanice pre mobilné zariadenia, ktoré čerpajú energiu z fotovoltaických panelov, využiteľný v našej školskej komunite.

Hodnotiacej porote sme projekt predstavili formou animovaného videa a po vyhodnotení sme sa tešili z postupu do 2. kola medzi 30 top študentských tímov.

10. januára 2023 sa konal webinár zameraný na Design Thinking metódu, ktorou má byť projekt spracovaný. Pochopili sme jej využitie vo veľkých firmách ako napr. Samsung a najbližšom čase začneme s jej využitím pri spracovaní nášho projektu.

 

Róbert Kandráč,
člen študentského tímu, 3. roč.

 

Junior Achievement Slovensko realizuje program v spolupráci s JA Czech a Samsung Electronics

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *