Lyžiarsky výcvik 2023

V pondelok 13.2.2023 sme vycestovali na lyžiarsky výcvik – smer Orava -Vitanová.

Hneď po príchode sme sa ubytovali. 26 žiakov nemalo výstroj, takže sme išli do požičovne lyží a ešte v 1. deň sme začali s výcvikom. Rozdelili sme žiakov do 3 skupín. Prešli sme si základy lyžovania, niektorí sa učili obúvať a vyzúvať lyžiarky, zapínať lyže, chodiť na lyžiach, padať a vstávať… No bolo to veľmi zaujímavé.

Počasie bolo super…ako na objednávku. Prvý deň bolo zamračené, aj jemne posnežovalo, ale v utorok sa vyčasilo a až do štvrtka nám svietilo slniečko.

Lyžovali sme sa každý deň doobeda 3 hodiny a poobede 2 hodiny. Strava bola vynikajúca. Po večeri sme zhodnotili každý deň a povedali si, čo nás čaká na ďalší deň. V utorok žiaci absolvovali prednášku o prvej pomoci s p. Olinkou Szalmovou, v stredu sme sa zabavili – „Izba baví izbu“.  Vo štvrtok doobeda sme si spravili súťaž v slalome, poobede sme sa boli vykúpať v Poľsku – Chocholowskie Termy. Už poobede malo 6 žiakov náhle zdravotné problémy, takže v piatok ráno sme sa naraňajkovali, pobalili sa a o 10-tej hodine sme vyrazili na cestu domov.

Tohtoročný lyžiarsky výcvik sme ukončili šťastne a bez veľkých úrazov. Skoro všetci sa naučili lyžovať.

Ďakujem mojej kolegyni Ing. A. Fraschovej  za pomoc pri výcviku aj mimo neho. Ďakujem p. O. Szalmovej za jej odbornú pomoc pri zdravotných problémoch a boľavých kolienkach… aj šoférovi autobusu Maťovi za to, že nás šťastne a bezpečne doviezol domov… a samozrejme žiakom a žiačkam za ich odvahu a snahu.

Pripájame zopár fotiek. Viac fotiek nájdete na fb stránke „Naša kamenárina“.

Mgr. I. Libutková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *