Solve for Tomorrow

Boli sme zapojení do programu Solve for Tomorrow, ktorý je určený pre jednotlivcov a tímy stredných škôl zo Slovenska a Českej republiky. Študenti pracujú na nápade, ktorý pomôže komunite, v ktorej pôsobia. Navrhujú riešenia v rámci výzvy so zapojením technológií, technologických inovácií, softwaru alebo hardwaru.

Snažíme sa vymyslieť produkt, ktorý by mal byť poháňaný energiou z udržateľných zdrojov, teda by nemal mať zlý ekologický dopad na životné prostredie. Jedná sa o nabíjacie stanice na zariadenia, ktoré čerpajú energiu z fotovoltaických panelov.

Hodnotiacej porote sme tento projekt predstavili formou animovaného videa. Tento projekt následne postúpil do 2. kola medzi top 30 tímov.

Dňa 10.1.2023 sme sa zúčastnili webinára, ktorý bol hlavne zameraný na Design Thinking metódu, ktorou má byť projekt spracovaný. Pomocou webinára sme lepšie pochopili túto metódu a naučili sme sa ako ju využívajú veľké firmy ako napr. Samsung. Nakoniec sme si túto metódu vyskúšali v praxi.

Následne sme dňa 18.2.2023 predstavili návrh nášho projektu, tiež pomocou animovaného videa, v ktorom boli zakomponované odpovede na rôzne otázky. Taktiež bol predstavený prototyp formou 3D. Tešíme sa, že náš projekt hodnotiacu komisiu zaujal, a postupuje do finále medzi TOP 10 tímov zo SR a ČR, ktoré sa bude konať v apríli v Prahe.

 

Tím FourTech v zložení: Majerán, Bob, Kandráč a Bachratý
žiaci 3.C TITT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *