Náš tím FourTech v Prahe

Naša škola sa s tímom žiakov FourTech v zložení Majerán, Bob, Kandráč a Bachratý z 3.C TITT zapojila do programu Solve for Tomorrow, ktorý je určený pre jednotlivcov a tímy stredných škôl zo Slovenska a Českej republiky. Študenti pracovali na nápade, ktorý pomôže komunite, v ktorej pôsobia.

Žiaci vyvíjali produkt, ktorý by bol poháňaný energiou z udržateľných zdrojov v podobe školskej lavice umožňujúcej nabíjanie elektrických zariadení, a nazvali ho „eTable“.

Tešíme sa, že projekt hodnotiacu komisiu zaujal, a postúpil do finále medzi TOP 10 tímov zo SR a ČR, ktoré sa konalo dňa 18.04.2023 v priestoroch Next Zone v Prahe. Žiaci hodnotiacej komisii zloženej z predstaviteľov Samsung Electronics a JA Czech predstavili návrh projektu pomocou animovaného videa spolu s prototypom formou 3D modelu. Tešíme sa a ďakujeme za možnosť zúčastniť sa finále TOP 10 najlepších tímov.

Ing. M. Bajúzová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *