Lyžiarsky výcvik 2024

V pondelok 26.2.2024 vycestovalo na lyžiarsky výcvik 29 žiakov – smer Orava, Vitanová. Hneď po príchode sme sa ubytovali, išli do požičovne lyží požičať výstroj pre 19 žiakov, rozdelili sa do 2 skupín. Prešli sme si základy lyžovania, niektorí sa učili obúvať a vyzúvať lyžiarky, zapínať lyže, chodiť na lyžiach, padať a vstávať…No, bolo to veľmi zaujímavé, keďže v skupine bolo 16 žiakov nelyžiarov.

 

Počasie nám prialo, lebo nepršalo. Bolo veľmi teplo – 8 až10 stupňov, takže sneh bol veľmi mokrý a ťažký. Lyžovali sme sa v utorok doobeda 3 hodiny a poobede 2 hodiny. Ostatné dni už len doobeda, pre veľmi teplé počasie.

 

Strava bola vynikajúca. Po večeri sme mali rozkaz dňa, kde sme zhodnotili každý deň, a povedali si, čo nás čaká na ďalší deň. Vo štvrtok doobeda sme si spravili aj súťaž v slalome, poobede sme sa boli vykúpať v Oraviciach. V piatok doobeda sme si ešte zalyžovali, naobedovali sme sa a okolo 13:30 hod. sme vyrazili na cestu domov. V autobuse bolo veselo aj napriek veľkej únave po celom týždni.

 

Tohtoročný lyžiarsky výcvik sme ukončili šťastne a bez veľkých úrazov. Skoro všetci sa naučili lyžovať. V piatok doobeda lyžovalo na veľkom svahu už 21 žiakov.

 

Ďakujeme nášmu šoférovi autobusu Maťovi za to, že nás šťastne a bezpečne doviezol domov a samozrejme, žiakom a žiačkam za ich odvahu a snahu.

Mgr. I. Libutková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *