Beseda so spisovateľom Antonom Pižurným

Dňa 8. apríla sme v našej škole privítali slovenského básnika a spisovateľa Antona Pižurného, rodáka zo Želiezoviec, ktorý je autorom mnohých básnických zbierok a poviedok.

Z jeho pestrého života stojí za pripomenutie pobyt na ostrove La Reunion (pri Madagaskare) či vo francúzskom Montpellier. Aj napriek mnohým cestovateľským zastávkam sa život  a činnosť autora spája aj s naším regiónom. Anton Pižurný napríklad inicioval osadenie pamätnej tabule na Dome Maríny v Banskej Štiavnici, bol organizátorom viacerých festivalov a je aj zakladateľom Akademickej obce študentskej v Banskej Štiavnici.

Počas besedy nám predstavil niektoré zo svojich diel. Do jedného z nich, konkrétne do Povestí a legiend, medzi láskou a smrťou, sme sa ponorili prostredníctvom prednesu Norberta Benka, žiaka 1.C triedy. Pozreli sme si aj krátky dokument o samotnom autorovi, ktorý odvysielala RTVS. V závere besedy sme si pripomenuli aj výročie narodenia slovenského spisovateľa Ivana Kadlečíka, ktorý svoj život dožil v Pukanci.

Besedu sme ukončili malou autogramiádou. Niektorí žiaci sa dokonca odvážili predstaviť pánovi spisovateľovi svoju tvorbu.  Veríme, že autor nás aj v budúcnosti poctí svojou návštevou a príde nám predstaviť svoje nové diela.

Mgr. Denisa Tóthová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *