Školský podporný tím
„Školský podporný tím“ buduje inkluzívnu klímu a kultúru na škole. Zabezpečuje tak rovný prístup k vzdelávaniu pre všetkých žiakov, primeraný rozvoj ich schopností, vedomostí a zručností, a to nielen u žiakov so zdravotným znevýhodnením, ale u všetkých žiakov školy.
Úlohou tímu je komplexné riešenie problémov žiakov, pedagógov a rodičov, s ktorými sa počas vyučovacieho procesu stretnú.
Školský podporný tím (ďalej len ŠPT) tvorí:
- sociálna pedagogička,
- školská psychologička,
- školská špeciálna pedagogička a
- pedagogická asistentka.
V ŠPT pracujú externí členovia:
- výchovná/kariérna poradkyňa,
- koordinátorka pre primárnu prevenciu drogových závislostí a ďalších sociálno–patologických javov
Členovia tímu úzko spolupracujú s triednymi učiteľmi, pedagógmi, rodičmi, s členmi poradenského zariadenia CPP (Centrum poradenstva a prevencie) a inými zariadeniami a inštitúciami.
Kompetencie ŠPT sú vymedzené konkretizáciou podpornej úrovne druhého stupňa v systéme poradenstva a prevencie v podmienkach školy.
Od školského roka 2021/2022 sa škola stala členom Koalície škôl pre duševné zdravie pod záštitou Ligy za duševné zdravie.
Cieľom spolupráce je lepšia príprava mladých ľudí na kvalitný život, lepšia schopnosť učiť sa a nadobúdať sociálne a iné zručnosti. Zároveň, pomocou preventívnych opatrení, našim cieľom je „destigmatizácia duševných porúch a ťažkostí v prostredí školy, zamedzenie patologickému či násilnému správaniu v školskej komunite.“
MiniPodcast#13:Fungovanie školských podporných tímov: Stredná odborná škola techniky a služieb, Levice
Portál školskej psychológie oslovil vedenie školy a Školský podporný tím, aby v podcaste o fungovaní školských podporných tímov predstavil svoju činnosť, aktivity a pôsobenie na strednej škole. V podcaste o svojej práci hovorí Koordinátorka ŠPT Mgr. Jana Hodrušská, Mgr. Kristína Martišková – školská psychologička a Ing. Anna Fraschová – koordinátorka primárnej prevencie.
Sociálna pedagogička
Mgr. Katarína Tóthová
Vyštudovala Pedagogickú a sociálnu akadémiu v Leviciach odbor Sociálno výchovný pracovník (1998-2002)
Ďalej sa vzdelávala v danej oblasti a v roku 2009 úspešne ukončila štúdium na Fakulte sociálnej práce a sociálnych vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Jej hlavnou úlohou, ako sociálnej pedagogičky, je vykonávať odbornú činnosť v rámci prevencie, intervencie a poskytovania poradenstva žiakom, ich zákonným zástupcom, pedagogickým a odborným zamestnancom školy.
Konzultačné hodiny:
Pondelok – Piatok: podľa dohody
Dokumenty:
Plán práce
Kontakt:
katarina.tothova@sosts-levice.sk
Školská špeciálna pedagogička
PaedDr. Michaela Olleríny Dobrotková
Vyštudovala Pedagogickú a sociálnu akadémiu v Leviciach. V ďalšom štúdiu pokračovala na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor učiteľstvo slovenského jazyka a literatúry a etickej výchovy, ktoré v roku 2013 úspešne zavŕšila. Nakoľko vnímala potrebu cielene sa venovať žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, štúdiom na Komenského Univerzite v Bratislave, v odbore špeciálna pedagogika, si rozšírila kvalifikáciu a dnes je jej cieľom, aby ako školská špeciálna pedagogička pracovala so žiakmi vyžadujúcimi si špeciálnu starostlivosť, poskytovala poradenstvo žiakom, rodičom i pedagogickým a odborným zamestnancom školy.
Konzultačné hodiny:
Párny týždeň:
Utorok : 10:30 – 12:30
Piatok: 7:30 – 11:30
Nepárny týždeň:
Pondelok: 10:30 – 12:30
Štvrtok: 9:30 – 13:30
Plán práce
Kontakt:michaela.olleriny@sosts-levice.sk
Dokumenty k stiahnutiu
Školská psychologička
Mgr. Dominika Bábová
Vyštudovala gymnázium v Želiezovciach. V pokračovaní svojho štúdia sa cielene zamerala na Fakultu Psychológie, odbor jednoodborová Psychológia na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave, ktorú v roku 2020 úspešne ukončila.
Hlavnou úlohou školského psychológa spolupracuje s učiteľmi, rodičmi, študentami na vytváraní bezpečného, zdravého a podporného učebného prostredia.
Konzultačné hodiny:
Pondelok: Podľa dohody
Streda: 11:30 – 15:30
Piatok: Podľa dohody
Dokumenty:
Plán práce
Kontakt:
dominika.babova@sosts-levice.sk
Externí členovia ŠPT